351. Atak z właściwej strony

Opublikowano 27 stycznia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

351. Atak z właściwej strony

Kontrakt 3 BA, wist pikowy. Zagranego trefla S pobił królem i kontynuował piki. Jak będziesz grał dalej? 

AKD

1075

83

D8753

 

643

AKD

AW652

W10

 


 

Rozwiązanie:

351.Oczywiście należy swojej szansy upatrywać w dalszym ciągu w kolorze treflowym. Jeśli jednak zagrasz blotkę do waleta, to przeważnie weźmie on lewę i nie przybliży cię to do upragnionego celu. Jeśli zaś walet zostanie pobity, to będzie to znaczyło, że trefle się nie dzielą, bo raczej na taki gruby błąd przeciwnika nie ma co liczyć. Zwiększysz swoje szanse niepomiernie przechodząc do stołu kierem i grając trefla stamtąd. Wykorzystasz w ten sposób szansę, że od S pokaże się 9-ka trefl. Wtedy będziesz mógł z całkowitą pewnością przejąć tą lewę damą i wyrobić potrzebne lewy w treflach. Oczywiście jeśli pokaże się inna karta (z wyjątkiem króla naturalnie) również przejmujemy to damą i gramy na podział trefli, jeśli dama się utrzyma.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: