352. Jedyna szansa

Opublikowano 27 stycznia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

352. Jedyna szansa

Teraz grasz bardzo napięty kontrakt 6 . Przeciwnicy na szczęście nie wyszli w piki, tylko w atuta. Jak wykorzystasz daną ci szansę?

 

A104

AKD75

K9

A64

 

963

W1083

A1053

K3

 


 

Rozwiązanie:

 

351.Jest to problem z jednym tylko rozwiązaniem. Żeby wygrać kontrakt musisz wziąć trzy lewy karowe. Taką szansę daje ci druga lub trzecia figura karo za asem, lub obie te figury w tej ręce, a także trzecia DW w ręce N. Należy zatem po odatutowaniu zagrać blotkę karo spod asa do 9-ki. Wymieniony układ w ręce N (z wyjątkiem trzeciej damy z waletem) nie daje wygranej jeśli posiadacz tej ręki nie zapomni położyć posiadanej figury na zagraną 9-kę.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: