353. Podziękowanie za współpracę

Opublikowano 27 stycznia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

353. Podziękowanie za współpracę

Rozgrywasz napięte 4 , które sam sprowokowałeś. Jeśli nie wygrasz twój partner nie będzie zadowolony. Licytacja biegła:

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

1

Ktr

1

Pas

3 (?)

Pas

4 (?)

Pas

Pas

pas

 

 

 

N zagrał asa, króla i blotkę karo. S dokładał 5, 6, a waleta pobił damą.

A3

AKDW102

102

854

 

K1042

7

W83

K10762

 


 

Rozwiązanie:

 

351.Oczywiście musi ci dobrze leżeć as trefl. Ale to nie wszystko. N musi posiadać także 4+ piki i 3+ trefle. Wywrzemy na niego nacisk w takiej końcówce:

 

 

Dxxx

ADx

 

A3

W10

854

 

K1042

K107

 

 

 

       

 

Zagrany kier zmusi obrońcę do niewygodnej zrzutki. Wyrzucenie pika pozwala wyrobić ten kolor przebitką. Wyrzucenie trefla od razu daje 10-tą lewę w tym kolorze. Po tak przeprowadzonej rozgrywce będziemy mogli podziękować przeciwnikowi za zagranie trzeci raz w karo, a nie w trefla. Nasz partner natomiast będzie mógł przypomnieć przysłowie – „kto słabo licytuje, musi dobrze rozgrywać”.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: