354. Którędy do kasy?

Opublikowano 27 stycznia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

354. Którędy do kasy?

Kontrakt 6 nie wygląda źle. LHO wyszedł w kiera i choć niewątpliwie lepszy byłby dla ciebie wist w piki, to i po otrzymanym wiście nie jesteś bez szans. Jak je widzisz?

 

K76

W95

K87432

A

 

95

A2

ADW10

KD743

 

Rozwiązanie:

 


 

351.Mamy całkiem dobre szanse – podział trefli 4-3 (62%) oraz dobre położenie asa pik (50%). Gdyby nie pewien szkopuł łączna szansa wynosiłaby więc 81% (62+ połowa z 38 pozostałych). Jednak tych szans nie da się połączyć z całkowitą pewnością. Jeśli bowiem dzielą się trefle, to na trzy trefle trzeba wyrzucić wszystkie piki i oddać kiera, ostatniego przebijając w stole. Jeśli jednak trefle nie podzielą się 4-3, musimy ratować się szansą pikową. Częściowo połączymy te szanse grając następująco: Bijemy asem kier, zgrywamy  raz atu, wracamy do ręki asem trefl, karem do stołu, przebijamy trefla stosownie i ponownie wracamy atutem do stołu. Teraz gramy figurę trefl. Jeśli S dołoży do koloru, a wcześniej obaj obrońcy dołożyli do trefli, to gramy na  ich  podział. Jest to bądź co bądź większa szansa niż dobre położenie asa pik (62+ : 50). Jednak od czasu do czasu RHO nie dołoży do koloru i wtedy zagramy stosownie. A po wygraniu kontraktu udajemy się do kasy po nagrodę.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: