356. Wbrew porzekadłu

Opublikowano 28 lutego 2012 w kategoriach Rozgrywka .

356. Kontrakt 4 też nie wygląda groźnie po wiście pikowym. Jak będziesz go wygrywał?

 

84

KDW862

A54

65

 

A5

A103

872

AW843

 


 

Rozwiązanie

Tu rozwiązanie również jest proste. Musisz wyrobić przynajmniej jedną lewę treflową. Pamiętaj o komunikacji. Zabij asem pik (po zastosowaniu reguły „gracz raz puszcza” wredni przeciwnicy mogliby otworzyć kara i teraz należałoby natychmiast się poddać, aby partnerowi trudniej było zobaczyć cośmy wystrugali) i zapominając chwilowo o innym porzekadle „kto nie ściąga atutów…”, zagraj blotkę trefl spod asa. Potem – jeśli ten kolor podzieli się nie gorzej niż 4-2 i atuty nie gorzej niż 3-1, wyrobisz sobie fortę a treflach. Błędem byłoby zagranie choć raz w atuta. Przeciwnicy po dojściu treflem zagraliby w kiera wyrywając nam jedno bezcenne dojście do stołu, co skończyłoby się porażką przy podziale trefli 4-2.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: