357. Zgodnie z porzekadłem

Opublikowano 28 lutego 2012 w kategoriach Rozgrywka .

357. Rozgrywasz 3 BA po otwarciu N 2 (blok na 6-ce). wist 7-ka. S podkłada waleta. Teraz ty!

D1084

AKW5

D9

D73

 

5

62

KW10654

AK95

 


 

Rozwiązanie

Tu łatwo zapewne poradziłeś sobie uzmysławiając jakie niebezpieczeństwo ci grozi. Tym niebezpieczeństwem są forty pikowe LHO. Na swoje blokujące otwarcie posiada on szóstego asa i króla pik. Asa karo już mieć nie może. Przepuść waleta pik. Pamiętasz powiedzenie „gracz raz puszcza”. Tu jest właściwy moment na taki manewr. Zatrzymanie w tym kolorze dalej będziesz posiadał, a komunikacja między rękami przeciwników będzie zerwana. Potem po spędzeniu asa karo będziesz miał nadmiar lew. A po zabiciu damą pik padłbyś bez dwóch.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: