358. Kłopoty bogactwa

Opublikowano 28 lutego 2012 w kategoriach Rozgrywka .

358. Kontrakt 4 . Wist W. Rozgrywasz uspokojony tym, że piki nie dzielą się do zera.

AKDW8

52

D76

AD6

 

10965

AD4

W532

K4

 


 

Rozwiązanie

W tym rozdaniu masz jedną niepotrzebnie wodzącą na pokuszenie kartę. Jest to dama kier. Bez niej być może łatwiej byłoby przeprowadzić eliminację pików i trefli (na trzeciego trefla usuwamy ze stołu kiera), a następnie zagrać asa kier i kiera. Wpuszczeni przeciwnicy muszą rozwiązać ci kara, lub alternatywnie mogą wyjść pod podwójny renons. Impasując kiera niepotrzebnie dałbyś przeciwnikom oręż do ręki. Szansa na nadróbkę zaś jest dość mizerna i nie chciałbyś dla niej przegrać stuprocentowego (przy podziale pików) kontraktu.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: