361. Przełamać odruch

Opublikowano 29 marca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

Przełamać odruch

 

361. Kontrakt 3 BA. S wchodził do licytacji pikami i jego partner posłusznie wymaszerował w 10-kę. Nie przegraj tego dobrego kontraktu.

 

D972

D854

A72

W10

 

A4

AW

KDW3

D9872

 

 


 

Rozwiązanie:

 

361. Jeśli odruchowo przepuścisz 10-kę pik do damy – przegrałeś. To samo zrobi twój przeciwnik z prawej. Do wyrobienia trefli będziesz potrzebował dwóch temp. Przeciwnicy do wyrobienia pików tylko jednego. Jeśli natomiast nie zapomniałeś o zasadzie promocji, to pobijesz 10-kę (to poważna figura w tym układzie, a znasz chyba regułę „figur na figur”) asem i liczba twoich zatrzymań w kolorze przeciwnika wzrośnie do trzech. Teraz możesz spokojnie wyrabiać trefle. Co ci mogą zrobić reprezentanci Bermudów?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: