362. Wiemy co, czy wiemy jak?

Opublikowano 29 marca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

Wiemy co, czy wiemy jak?

 

362. Rozgrywasz 3 BA. N wistuje damą karo. S nie dodaje do koloru zrzucając 2-kę. Jak chcesz wygrać ten kontrakt?

 

D3

A63

AK742

AKD

 

K1098

K98

653

1096

 


 

 

Rozwiązanie:

362. Mam nadzieje, że dostrzegłeś, że dwie lewy pikowe zabezpieczają ci kontrakt. Teraz tylko należy znaleźć sposób realizacji tych dwóch lew. Trzeba móc je nie tylko wyrobić, ale i odegrać. Przypuśćmy, że zagrałeś damę pik. Jeśli przeciwnicy pobiją tą kartę asem – nie ma problemu. Jednak po jej przepuszczeniu będziemy już mieli mniejsze szanse na dwie lewy w tym kolorze. Tylko bowiem walet w ręce N daje nam wygraną (singlowego w ręce S chyba nie trafimy). Zapewnimy sobie dwie lewy grając PP 3-kę do 8-ki (9-ki, 10-ki). Teraz żadne poczynania przeciwników nie mogą nam przeszkodzić w realizacji naszych zamiarów.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: