250. czy trafisz wist

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategoriach Wist .

250. Czy trafisz wist?

 

Mecz, NS po, dealer W, licytacja:

 

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

Pas

Pas

Pas

1

Pas

2 (1)

Pas

2 (2)

Pas

2 (3)

Pas

4 (4)

Pas

4

Pas

6

Pas

Pas

pas

 

 

  1. Drury
  2. Dobra ręka
  3. Z wartości
  4. Splinter

 

 

W co zawistujesz z ręki W?:

 

W97

73

KW942

D102

 


 

Rozwiązanie:

 

Należy uwzględnić następujące okoliczności:

 

1)   N zwiądł po Splinterze treflowym – musiało mu się coś zmarnować – tym                 czymś może być na 99% król, być może z waletem…

  1. S musi mieć kontrole we wszystkich pozostałych kolorach
  2. Wybieramy pomiędzy bezpiecznym wistem w atu, a treflem
  3. Jeżeli w trefla, to damą! Wszak jeśli nawet w stole pokaże się KW, to po wiście w innego trefla rozgrywający nie postawi przecież króla

 

Pokazał się stół N:

 

K1065

KW5

63

K876

 

W97

73

KW942

D102

 

 

 

 

Twoja dama utrzymała się! Od rozgrywającego spadł walet! Teraz już masz dość łatwo. W trefla grać nie możesz, bo wyrobisz przeciwnikowi lewę w tym kolorze (oczywiście przeciwnik musi trafić rozgrywkę trefli, ale po co to sprawdzać?). Nie wchodzi także w rachubę loteryjne zagranie w karo w tym momencie. Dzięki konfiguracji możemy wyjść w pika, ale 9-ką, na przypadek damy u partnera. Jednak zagranie w pika może obarczyć nas wyłącznym zatrzymaniem tego koloru, co przy także zatrzymaniu karowym może postawić nas w nieprzyjemnej sytuacji przymusowej. Pozostaje zagranie w kiera, które po wykryciu dziadka stało się jeszcze bardziej bezpiecznym zagraniem.

 

Całe rozdanie:

 

K1065

KW5

63

K876

 

W97

73

KW942

D102

 

843

42

875

A9543

 

AD2

AD10986

AD10

W

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: