251. Nie masz problemów wistowych (podobno?)

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategoriach Wist .

251. Nie masz problemów wistowych? (podobno)

 

 

Maksy, obie po, dealer N

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

1

Pas

1

1

2

Pas

3

Ktr

Pas

4

Pas(?)

Pas

pas

 

 

 

W co wistujesz z ręki S?:

103

AKW9

984

W1095

 


 

Rozwiązanie:

 

Jeśli masz na wiście AK w jednym kolorze, to nie masz problemów z pierwszym wistem – powiedział jeden z brydżowych mędrców. Oczywiście są wyjątki od tej znakomicie funkcjonującej reguły – przeciwnicy sfitowali sobie kolor, mamy kontrole we wszystkich kolorach i znaczną przewagę siły, a przeciwnicy grają z kontrą. Wtedy pierwszeństwo w pierwszym wiście ma atak w atu. Tu takie okoliczności nie zachodzą. , gdzie wiadomo iż mamy na linii co najmniej 9 kart w karach, więc dubleton kierowy u partnera jest wielce prawdopodobny, bowiem przy 6 wskazanych karach ma on zapewne 3+ piki. Wprawdzie można było skontrować 4 z ręką S, ale nie jest to szczyt samarytanizmu. Dziwnym natomiast jest tępe wyjście w kolor partnera A arcymistrz wyszedł w karo. Lewa do piachu.

Cale rozdanie:

 

 

A964

106

KDW632

4

 

KD875

D43

A5

KD6

 

W2

8752

107

A8732

 

103

AKW9

984

W1095

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: