363. Przypomnij sobie poborcę podatków

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

363. Przypomnij sobie poborcę podatków

 

Kontrakt 6 . N wchodził do licytacji karami i zawistował D. Jakie widzisz szanse dla siebie w tym napiętym kontrakcie?

 

AK743

A10874

D72

 

W10952

K53

AK2

K8

 


 

 

Rozwiązanie:

363. Mam nadzieję, że nie przegrałeś kontraktu w pierwszej lewie. Pobicie figurą odbiera ci bowiem szanse na bardzo skuteczny manewr Morton Fork`s Coup. Przebij damę karo atutem w ręce, odbierz atuty i zagraj blotkę trefl do króla. Jeśli N wskoczy asem, na damę trefl usuniesz kiera. Jeśli puści – usuniesz pozostałe w ręce trefle na figury karowe. N, który wchodził do licytacji, powinien posiadać asa trefl.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: