365. Wykorzystać maksimum możliwości

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

365. Wykorzystać maksimum możliwości

Tym razem rozgrywasz szlemika w kiery. N zawistował w K. Jak się zabierzesz do wygrania kontraktu?

 

W95

KW1094

542

AK

 

A

AD8765

AD8

432

 


 

Rozwiązanie:

 

365. W tym rozdaniu chciałbyś zapewne uniezależnić się maksymalnie od impasu karo. W tym celu powinieneś wyeliminować trefle, odbierając przy okazji atuty przeciwnikom, i zagrać waleta pik. Podłożoną damę pik przebij, wróć do ręki atutem i zagraj 9-kę pik. Jeśli jej posiadaczem jest S już wygrałeś, bo zrzucasz na nią 8-kę. Jeśli ta dodatkowa szansa zawiedzie, wrócisz do ręki i podegrasz kara.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: