367. Gdzie pędzisz kozacze?

Opublikowano 5 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

367. Gdzie pędzisz kozacze?

Rozgrywasz 4 po wiście waletem kier. Pokaż, że jesteś wybornym szermierzem.

 

 

AKDW63

8

K3

W765

 

10954

KD5

876

AK3

 


 

Rozwiązanie:

367. Zadanie jest niezwykle proste. Musisz tylko przepuścić waleta kier. Będzie to jak wytrącenie szabli z ręki przeciwnika. Co teraz może zrobić S? Jeśli przejmie waleta, pozostawiając ci dwie żywe lewy w kierach, to usuniesz na nie dwa przegrywające trefle, nawet jak okaże się, że as karo był źle położony. A po odruchowym położeniu figury kier na waleta można przegrać kontrakt przy nieprzychylnych rozkładach.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: