368. Wykorzystaj posiadaną widzę

Opublikowano 5 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

368. Wykorzystaj posiadaną wiedzę

Rozgrywasz końcówkę w kiery. N wchodził kontrą wywoławczą do licytacji po otwarciu 1 . Wistują ci w damę karo. Pokaż im gdzie raki zimują!

 

K5

AKD75

A76

W74

 

642

W1096

K42

AD3

 


 

Rozwiązanie:

 

368. Jak się zapewne domyślasz wszystkie kluczowe figury posiada N. Z punktu widzenia jego interesów lepiej byłoby nie posiadać króla trefl. Aby uniemożliwić S dojście do ręki (S to twój niebezpieczny przeciwnik w tym rozdaniu), przepuść zagraną damę karo. Potem odbierz atuty, wyeliminuj kara, zaimpasuj damą trefl i po zagraniu asa trefl i trefla wpuść N, który musi ci podarować 10-tą lewę. Prawdopodobnie podaruje ci ją już wcześniej odblokowując się królem trefl, ale to jego sprawa.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: