369. Wykorzystaj najmniejszą sprzyjającą okoliczność

Opublikowano 5 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

369. Wykorzystać najmniejszą sprzyjającą okoliczność

Zapowiedziałeś z partnerem szlemika w kiery. Zaatakowano waletem pik. Jak poradzisz sobie z rozgrywką? Atuty leżą przychylnie.

 

A765

A932

A85

KW

 

K8

W10654

KW103

A8

 


 

Rozwiązanie:

 

369. Czy dostrzegasz możliwość eliminacji i wpustki w tym rozdaniu? A taka możliwość istnieje. Weź pierwszą lewę królem pik i zagraj małego kiera. Oczywiście – jeśli S położy małe – będziesz musiał asekuracyjnie położyć 9-kę, aby zabezpieczyć się przed mariaszem w jego ręce. Jeśli jednak od S pokaże się figura, twoje szanse znacznie wzrosną. Teraz będziesz mógł spróbować wyeliminować piki grając asa i przebijając trzecie małym kierem. Następnie dwa razy trefle z utrzymaniem w ręce i ostatni pik przebity wysokim kierem, jeśli będzie taka potrzeba. Jeśli weźmiemy tę lewę, gramy kiera na szansę wpustki przy ich podziale 2-2, co uwolni nas od konieczności szukania damy karo. Zagranie waleta lub 10-ki kier w drugiej lewie naraziłoby nas na promocję atutową przy próbie eliminacji pików.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: