370. Puszcza, czy pustynia?

Opublikowano 5 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

370. Puszcza, czy pustynia?

Rozgrywasz 3 BA po wiście 6-ką. Jak sobie poradzisz?

 

AKW

KD3

10942

AKW

 

D84

W1087

A5

D1097

 


 

Rozwiązanie:

 

370. Tym razem zapomnij, że gracz raz puszcza. Jeśli to zrobisz, możesz znaleźć się na pustyni, gdzie bardzo trudno szuka się brakujących lew. Nie podejrzewasz chyba N, że zawistował spod mariasza i waleta karo. Jeśli tylko przyjmiemy to stwierdzenie za pewnik, to prawie nie ma takiego rozkładu kar (chyba, że N nie maszeruje z dubletona), przy którym złe byłoby zabicie asem i wyrobienie sobie brakującej lewy kierowej. Jeśli kara dzielą się 4-3, to przeciwnicy mogą wziąć tylko 3 kara i asa kier, jeśli zaś 5-2, to blokada kar również uniemożliwi przeciwnikom wykorzystanie tego koloru. W tym drugim przypadku weźmiemy co najmniej jedną nadróbkę. Jeśli natomiast przepuścimy karo i S będzie posiadał drugą figurę, a N asa kier, to w prosty sposób przegramy kontrakt.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: