371. O co tutaj chodzi?

Opublikowano 27 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

371. O co tutaj chodzi?

Rozgrywasz 3 BA. Przeciwnicy „macnęli” cię w piki. Jak myślisz – o co tu chodzi w tym rozdaniu?

 

 

  A95

10652

K2

AD76           

 

2

A43

AD9876

K103

 

 

 

 

 


 

Rozwiązanie

371. Wszystko na oko zależy od podziału kar. Jeśli się dzielą możemy wziąć co najmniej 11 lew. W turnieju na maksy musiałbyś próbę wzięcia jak największej liczby lew podjąć. Tu jak wiadomo grasz w meczu. Przepuszczasz dwa razy piki, choć „serce z bólu łka”. Istnieje bowiem jakaś tam szansa, że przy czterech karach było tylko trzy piki (lub mniej). Zanim jednak dalej zabierzesz się za sprawdzenie podziału kar, sprawdź podział trefli. Ten kolor przy odpowiednich podziałach może ci przecież dać 4 lewy, a tyle ci do szczęścia wystarczy. Cztery lewy w treflach weźmiesz nie tylko przy ich podziale 3-3, ale i przy 4-2 jeśli odpadnie walet. I o ten ostatni przypadek chodzi. Jeśli zaczniesz od kar, to przy spadającym drugim walecie trefl nie będziesz miał dojścia do ręki, jeśli zgrasz króla karo. I tyle byłoby słów przeznaczonych dla tego rozdania.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: