373. Łatwy, czy trudny?

Opublikowano 27 czerwca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

373.  Łatwy, czy trudny ?

Rozgrywasz 4 , po wiście w damę kier. Łatwy li to, czy trudny kontrakt?

 

KW1097

A4

AK

K742

 

AD84

653

8543

83

 

 


 

Rozwiązanie

 

373. Masz 8 lew. Brakujące otrzymasz jeśli uda ci się przebić dwa trefle w stole. Powiem ci, że przeciwnicy nie mogą ci w tym przeszkodzić, jeśli zapomnisz na chwilę, że masz w ręce króla trefl. Zagraj spod niego blotkę. Powiedzmy, że przeciwnicy zagrają w atuta. Utrzymasz się w stole i dopiero teraz podegrasz do króla, jeśli już tak bardzo pragniesz tego zagrania. I jak łatwo policzyć nic nie przeszkodzi ci przebić dwóch trefli. Jeśli natomiast spróbowałbyś przejść do stołu (wyłącznie atutem) i as trefl leżałby źle, a piki dzieliły się 3-1, przegrałbyś kontrakt, który praktycznie nie można przegrać, przeciwnicy bowiem połączyliby ci dwa razy atuty, a sam zrobiłbyś to trzeci, choć pierwszy raz.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: