Ocena ręki

Opublikowano 27 czerwca 2012 w kategoriach Uczmy się na błędach .

Ocena ręki

 

Obie przed, dealer E, licytacja:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

Pas

Pas

1

Pas

?

 

 

A86

98

AW1094

W103

 

 

 

 

 

 

Co wybierasz? Czy tak jak na pierwszym stole?

 

 

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

Pas

Pas

1

Pas

1BA

Pas

Pas

pas

 

 

 

Czy tak, jak na drugim?

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

Pas

Pas

1

Pas

2

Pas

3

Pas

3(1)

Pas

3 BA

Pas

Pas

pas

 

  1. Wskazanie zatrzymania do BA

 

Zaatakowano cię w piki. Ręce twoje (E) i dziadka (W)

 

109

K1042

K62

AK65

 

A86

98

AW1094

W103

 

Rutynowo przepuszczasz je dwa razy i po sprawdzeniu kar impasujesz damę trefl. Udanie. Na końcu wpuszczasz N ostatnim karem i oczekujesz na należną ci lewę na króla kier.

Całe rozdanie:

 

D53

AW53

D8753

2

 

109

K1042

K62

AK65

 

A86

98

AW1094

W103

 

KW742

D76

D9874

 

 

Obserwuję nałogową niechęć do zgłaszania kolorów młodszych w takich pozycja na rzecz BA. Oczywiście, że tutaj zamiast 1 BA można było zgłosić 2 BA. Czy teraz W będzie miał łatwe dołożenie? Nie sądzę. Natomiast podniesienie kar z trzecią figurą jest miłe, przyjemnie i obowiązkowe. Teraz po sfitowaniu kar ręka E wzmocniła się bardziej.

Licytujmy kolory które mogą stanowić poważne źródło lew. Wewnętrzny sekwens karowy może zagrać nawet jak partner dostawi trzy blotki. Przy dwóch – jeżeli obrona nie zbłądzi – możemy wziąć na kara tylko dwie lewy po wybiciu asa pik.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: