377. A to ci parada…

Opublikowano 25 lipca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

377. A to ci parada?

Wylicytowałeś wysoki kontrakt 6 , bo miałeś z partnerem  sporo „pieczywa”. Niestety sporo niepotrzebnego w kolorach „szpiczastych”, za to kiery okazały się być chude. Wist w pika zabiłeś asem i zagrałeś asa kier. Otrzymałeś w tej lewie dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą gorszą. Dobra to ta, że nie oddasz na króla kier, gorsza to ta, że objawił on się z ręki S. Poddajesz się, czy walczysz?

 

2

D9852

AK5

DW86

 

AD73

A74

DW6

AK3

 


 

Rozwiązanie:

 

377. Oczywiście o poddaniu nie ma mowy. Wiesz przecież co to takiego wpustka. Musisz tylko zagrać wszystko w odpowiednim tempie. Najpierw przebij pika w ręce. Potem zgraj dwa kara i trzy trefle, po drodze przebijając jeszcze jednego pika. Trefli N musi posiadać co najmniej trzy. Jeśli się okaże, że miał ich dokładnie trzy, to musi mieć także minimum trzy kara. Jeśli jednak okaże się, że N miał cztery trefle, to zgrywamy je cztery razy usuwając ze stołu karo. Teraz w trzykartowej końcówce zagrywamy ostatnie karo. 7-ka kier w stole zmusi N do pobicia wysokim kierem, co spowoduje, że w dwukartowej końcówce będzie on musiał wychodzić do wideł CC D9. Do prawie identycznej końcówki dojdzie jeśli N będzie miał trzy trefle i minimum trzy kara. Wtedy kartą paradującą będzie trzynasty trefl.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: