378. Coś czarnego na dzień dobry

Opublikowano 25 lipca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

378. Coś czarnego na dzień dobry

W rozdaniu po otwarciu 1 BA, twój LHO wszedł do licytacji 2 . Grasz 3 BA po wiście w waleta kier. Jak poradzisz sobie z tym problemem?

 

ADW

AD5

A742

1082

 

964

83

W105

AKW94

 


 

Rozwiązanie:

 

378.Błędem byłoby rozpoczynanie rozgrywki od impasu trefl. Jeśli się nie uda, to impas pik nie uda się nam tym bardziej, a przecież przy nieudanym impasie trefl musimy znaleźć jeszcze jedną lewę. Błędem byłoby również wejście asem lub królem trefl do stołu i zaimpasowanie najpierw pika. Wtedy przegramy przy czwartej damie trefl w ręce RHO. Należy zagrać najpierw figurkę pik z ręki. N na swoje wejście 2 musi posiadać tę figurę, a jeśli przez przypadek jej nie posiada, to i tak nie pozwolimy mu na dojście do dobrych kierów, bo kontrolujemy asami wszystkie kolory.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: