380. Za to nie wsadzają…

Opublikowano 31 sierpnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

380. Za to nie wsadzają…

Rozgrywasz 6 po wiście K. Po zagraniu asem pik u N ukazał się renons w tym kolorze. Jak będziesz próbował uniknąć oddania dwóch nieuchronnie przegrywających (przynajmniej na pierwszy rzut oka) lew?

 

AKW753

K65

AK5

A

 

642

AD10

864

9632

 


 

Rozwiązanie:

 

380. Jak nie można czegoś zdobyć normalnie, to trzeba ukraść. Na szczęście manewr złodziejski – a taki tu możemy zastosować – nie jest czymś tak nagannym jak kradzież sensu stricto, a wręcz przeciwnie – jego umiejętne zastosowanie – może być powodem do chwały i sławy. Jeżeli S posiada układ 4-3-2-4, to jeszcze masz szansę się wybronić. Musisz poprzebijać wszystkie trefle w ręce małymi atutami. Do tego potrzeba ci trzech dojść do stołu. Musisz w tym celu zaimpasować waleta kier. Potem przebijesz wszystkie trefle, odegrasz po drodze w którymś momencie obie lewy karowe i odchodząc w przegrywające karo możesz spytać S (jeśli jesteś z nim w dobrych stosunkach) dlaczego przebija lewę swojego partnera.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: