382. Nie kop się z koniem…

Opublikowano 31 sierpnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

382. Nie kop się z koniem…

Tym razem grasz kontrakt z kontrą, co jest rzadkością w naszym kąciku. Co ciekawsze tym razem raczej nie chodzi o wygranie kontraktu, tylko o możliwie niską cenę bardzo prawdopodobnej wywrotki. Licytacja:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

1

Pas

2

2

Ktr

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

 

Licytacja całkiem naturalna, kontra też. Wist 10-ka do waleta i damy. S ściąga asa trefl i podgrywa piki, a N po wzięciu dwóch lew pikowych waletem i asem gra damę pik. Przebijasz i teraz wszystko w rękach twoich i Piatnika.

 

K5

KD10976

AD5

63

 

1087

32

K742

W982

 


 

Rozwiązanie:

 

382. Rozliczenie siły wskazuje, że kontrujący nas N posiadał na otwarcie ADW w pikach i AW w kierach, a także być może waleta karo, ale to ostatnie nie ma żadnego znaczenia. Nie możemy grać figury kier, bo LHO przepuści, a potem skracając nas pikami wypromuje sobie lewę z długości atutowej. Przechodzimy do stołu królem karo i gramy kiera do 10-ki ( a nuż przeciwnikowi walet karo zalazł do kierów). Pozostały w stole atut skutecznie obroni nas przed skrótem.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: