384. Na jaką szansę zagrasz?

Opublikowano 1 października 2012 w kategoriach Rozgrywka .

384. Na jaką szansę zagrasz?

 

Przeciwko kontraktowi 6 N wyszedł 10-ką. Gdzie będziesz szukał dwunastej lewy?

 

5

AD2

A64

D109765

 

AKD

W764

K75

KW8

 


 

Rozwiązanie:

 

384. Można prozaicznie zagrać na impas króla kier (50%). Lepszą szansą jest zagranie na spadnięcie tego króla. Stanie się to przy podziale kierów 3-3 (36%), jak też i 4-2 (48%). W tym ostatnim przypadku co trzeci raz (16%) król będzie drugi. Daje to łącznie 52%, czyli więcej niż impas. Do tego dochodzi dodatkowa szansa singlowego króla w ręce N (2,4%) oraz maleńka, ale też dodatkowa szansa 5-ciu kar i czwartego króla kier w ręce N. W tym ostatnim przypadku wyegzekwujemy przymus przeciwko temu obrońcy. Rozgrywka powinna więc wyglądać tak: Zgrywamy trzy piki wyrzucając kiery. Następnie odgrywamy asa kier (prawdopodobieństwo przebicia pika lub kiera jest mikroskopijne) i gramy trefla do stołu. Ewentualny odwrót karowy bijemy w ręce i przechodząc dwa razy treflami do stołu przebijamy za każdym razem kiera. Jeśli nie spadnie król i okaże się, że był co najmniej czwarty w ręce N, gramy na przymus kierowo-karowy przeciwko niemu, bo to nasza ostatnia szansa.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • lila
    8.08.2015 04:56:16

    jak zagramy 3 razy piki, wyrzucając karo i kara to mamy szanse singlowego A trefl u N, więc te rozgrywki są jakos bardzo zbliżone..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: