385. Przez co i jak?

Opublikowano 1 października 2012 w kategoriach Rozgrywka .

 

385. Przez co i jak?

 

Rozgrywasz 3 BA. N wchodził do licytacji 1 i wyszedł 7-ką.

 

 

82

AKD

D52

AW982

 

ADW4

5432

K8

1042

 


 

 Rozwiązanie:

385. Z dwóch możliwych koncepcji – grania przez trefle, lub na podział kierów i impas pik , ta pierwsza jest o niebo lepsza (50 do 18 wyrażone w procentach). Oczywiście pierwsze karo bijemy królem. Żebyśmy mieli jakiekolwiek szanse król powinien wziąć lewę. Pozostaje teraz problem techniczny – jak rozwiązać trefle? To już jest względnie proste. W pierwszej lewie tego koloru gramy blotką do „numerka” w ręce. Ewentualne zagranie pika bijemy asem i grając 10-kę wyłapiemy także pierwotnie czwartą figurę u S, co nie byłoby możliwe po pierwszym zagraniu 10-ką.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: