387. Uniknąć pułapki

Opublikowano 28 października 2012 w kategoriach Rozgrywka .

387. Uniknąć pułapki

Przeciwko kontraktowi 4 N zaatakował 9-ką. Do drugiego kiera S nie dodał do koloru. Jak sobie poradzisz z tą nieco nieprzyjemną sytuacją?

 

6

A6542

9653

1074

 

A93

KDW

KDW4

AW8

 


 

Rozwiązanie:

Zły podział atutów skomplikował prostą po pierwszym wiście rozgrywkę. Ściągamy oczywiście trzeciego kiera. Teraz nie możemy wrócić przebitką pikową do ręki, bo nie mamy rozwiązanych kar i przeciwnicy po dojściu asem w tym kolorze odbiorą nam ileś pików. Inne rozwiązanie polegające na wytrąceniu asa karo przed odebraniem atuta grozi przebiciem lewy w tym kolorze. Jak zatem należy zagrać? Aby zachować kontrolę nad pikami nie możemy odegrać asa. Należy zagrać blotkę pik! Powiedzmy, że lewę weźmie LHO i podegra trefle. Oczywiście puszczamy. RHO po wzięciu lewy nie jest dla nas groźny. Po dowolnym zagraniu przebijamy pika, odbieramy atuta i spędzamy asa karo.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: