388. Utrudnij im życie

Opublikowano 28 października 2012 w kategoriach Rozgrywka .

388. Utrudnij im życie

Kontrakt 4 . Wist W. Po zabiciu asem podłożonego króla zagraliśmy kiera. S pobrał asem i odwrócił w kiera. Wszyscy dołożyli. Jak będziesz się zabezpieczał?

 

1074

KW972

K3

A85

 

AD

D1084

W97642

D

 


 

Rozwiązanie:  

Tym razem groźnym przeciwnikiem jest znowu LHO. Aby utrudnić mu dojście gramy waleta karo ze stołu. Jeśli od S pojawi się dama – przepuszczamy. Jest to nasza dodatkowa szansa. Jeśli dama się nie pojawi kładziemy króla. Potem dalsze nasze poczynania zależą od tego, czy król się utrzyma, czy nie i w co zagra przeciwnik po zabiciu naszego króla. Jeśli w pika to oczywiście musimy impasować. Jeśli w co innego – wyrabiamy kara.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Marek
    9.02.2022 09:24:45

    Zagrożeniem jest K pik u S. Licytacja nie jest podana, więc nie wiadomo, czy miał szansę coś zalicytować. Jeśli jednak ma K pik, to już nie powinien mieć A karo.

    Alternatywną rozgrywką jest małe karo z ręki do waleta lub nawet 9-tki. Zagranie o tyle lepsze, że w zaproponowanej linii sprytny S może nie położyć damy karo na waleta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: