390. Pokombinuj

Opublikowano 28 października 2012 w kategoriach Rozgrywka .

390. Pokombinuj

Rozgrywasz szlemika w piki. Zawistowano ci w K. Jak będziesz to grał?

 

AKDW109

W3

AK642

 

54

864

AK1098

1053

 

 


 

Rozwiązanie:

 

Oczywiści odbieramy atuty. To nie jest dobry moment na zagranie blotki karo spod waleta do 10-ki. Gramy waletem karo na impas. Prawie na pewno weźmiemy tę lewę. W następnej kolejności zagrywamy figurę trefl. Jeśli od S spadnie figura – gramy blotką do 10-ki. Przy sprzyjającym podziale trefli już wygraliśmy. Jeśli nie spadnie nic ciekawego w treflach, też gramy blotkę do 10-ki. Jeśli 4 trefle posiada N i zagra w karo – gramy górą ten kolor. Jeśli 4 trefle posiada S, to nie będzie mógł zagrać a karo (mógłby to zrobić gdybyśmy zagrali blotką karo spod waleta, a S posiadałby czwartą damę w tym kolorze, zrywając w ten sposób komunikację do przymusu). Po innym odwrocie ściągamy wszystkie piki i gramy na przymus karowo-treflowy przeciwko S, nie tracąc ciągle szansy na to, że dama karo była druga lub trzecia na dowolnej ręce.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: