279. Sprawdzam

Opublikowano 30 grudnia 2012 w kategoriach Wist .

279. Sprawdzam

Turniej par, NS po, dealer E, licytacja:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

1

Pas

2

Pas

2

Pas

2 BA

Pas

3 BA

Pas

Pas

pas

 

 

 

Wist 7-ka. Ręce twoje i dziadka:

 

 

 

 

AKW6

DW643

102

75

 

9542

AK72

A94

K2

 

 

Ze stołu małe. Jaki masz plan obrony?

 


 

Rozwiązanie:

 

Zagraj króla kier. To jest pozycja gdzie można i należy zastosować sygnał „potwierdzenie wistu”. Wiadomo, że nie chodzi nam o kolor kierowy – odpada więc sygnalizowanie „dobrze – źle”, czy inaczej „chodź – nie chodź”. Odpada także kolor pikowy jako obiekt ataku. Pozostaje tylko wybór – czy kontynuować kara, czy też znienacka odebrać lewy treflowe. Wprawdzie rozgrywający licytował trefle, ale wcale pancernych ich mieć nie musi, jak to w naszych czasach bywa. Zrzutka partnera będzie oznaczać – najmniejszy kier – proszę bardzo, możesz w trefle. Wysoki kier – nie w trefla, a więc w karo proszę.

 

Całe rozdanie:

 

 

87

1085

KW87

9864

 

D103

9

D653

ADW103

 

AKW6

DW643

102

75

 

9542

AK72

A94

K2

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: