391. Dobrze położona figura

Opublikowano 1 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

391. Dobrze położona figura

Rozgrywasz szlemika w kiery. Wist w atuta, wszyscy dodają. Jak wykorzystasz brak wistu pikowego?

A73

AKD42

D5

KW6

 

6542

8753

AW74

A

 


 

Rozwiązanie:

391. Największą szansą jest zastanie króla karo w ręce S. Musi on być nie dłuższy niż trzeci, co pozwoli na wzięcie przez nas trzech lew karowych, a to gwarantuje wygraną. Inne szanse impas karo, eliminacja młodych kolorów i wpust pikiem wymaga spełnienia tylu warunków, że można sobie darować ich rozważanie. Chyba, że ktoś lubi sobie porozważać. Oczywiście, żeby wykorzystać wspomniane szanse wygrania należy zagrać karo do damy. Przecież nie chodzi w rozdaniu o nieoddanie lewy karowej, ale o wzięcie trzech.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: