392. Dobrze położona figura

Opublikowano 1 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

392. Co ci zagraża?

Rozgrywasz 4 po licytacji, w której S licytował 1 , a N 1 . Wist nastąpił w damę karo. Wygrasz, czy przegrasz?

 

K8

D109762

10

10862

 

74

AKW3

KW3

AK73

 


 

Rozwiązanie:

 

392. Tu  się wygrywa kontrakt w pierwszej lewie. Puszczamy damę karo. Jeśli S przejmie na dwa kara usuniemy dwa trefle i wygramy jeśli nawet nie leży as pik. Jeśli zaś dama karo weźmie lewę, to z łatwością wyrobimy sobie lewę karową, na którą wyrzucimy przegrywającego pika. Nie podejrzewacie chyba, że S licytował kara posiadając same blotki w tym kolorze, a N zawistował w kolor partnera z asa i damy. Takie przypadki znała tylko nauka radziecka.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: