393. Niech pomagają do końca

Opublikowano 1 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

393. Niech pomagają do końca

Rozgrywasz 4. Tym razem wistujący przeciwnik był twoim przyjacielem. Zaciął bowiem asem kier. Przebiłeś i zagrałeś asa pik. Jak rozgrywasz, jeśli do koloru nie dołożył N, a jak kiedy S?

 

AW108643

542

AW3

 

9752

KD105

AD

K52

 


 

Rozwiązanie:

 

393. Jeśli do koloru nie dołoży N, to zagrywamy asa i króla trefl, na króla kier usuwamy trefla, przebijamy trefla i wpuszczamy S pikiem pokazując równocześnie karty. Jeśli natomiast do koloru nie dokłada S, to gramy karo do asa, zgrywamy obie figury kierowe usuwając z ręki kara, przebijamy karo, wchodzimy treflem do stołu i przebijamy ostatniego kiera. Następnie wpuszczamy N pikiem także pokazując karty.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: