394. Asekuracyjny manewr

Opublikowano 1 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

394. Asekuracyjny manewr

 

Jak rozegrasz 3 BA po ataku waletem kier?

 

AD

A

A876532

W92

 

97654

KW109

A653

 


 

Rozwiązanie:

 

394. Niebezpieczeństwem jest podział kar 2-0, co zablokuje nam lewy w tym kolorze. Aby się przed tym zabezpieczyć należy wykonać pozornie idiotyczny impas damy karo przy 11-tu posiadanych kartach w tym kolorze. Przypuśćmy, że lewę weźmie S (N-owi nie pozwolimy wziąć tej lewy). Żadne jego zagranie nie jest groźne (nie ma takiego podziału kierów, który pozwoliłby przeciwnikom na wzięcie 4-ch lew w tym kolorze przy zagraniu ze strony S. Jeśli N nie dołoży do kara, tym bardziej puszczamy tę lewę. A potem to już  kruca fuks MY!


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: