395. Na co zagrasz?

Opublikowano 30 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

395. Na co zagrasz?

 

Kontrakt 3 BA. Wist 6-ka. S bije asem i gra waleta trefl. Jakie widzisz perspektywy dla siebie?

 

KD7

A103

AD53

D83

 

A82

DW7

KW1064

94

 


 

Rozwiązanie:

395. Wszystko sprowadza się do decyzji – bić waleta trefl, czy puścić? Jeśli założysz, że wist był czwartą najlepszą, a wszystko na to wskazuje, to należy puścić, ponieważ S nie może już posiadać wyższego trefla od  6-ki, na co wskazuje prawo 11-tu (11 – 6 = 5, my mieliśmy trzy karty wyższe od 6-ki, a RHO pokazał dwie). W tej sytuacji zagranie na blokadę trefli jest zagraniem na mniejszą szansę.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: