396. Przemyśł algorytm zagrań

Opublikowano 30 grudnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

396. Przemyśl algorytm zagrań

 

Rozgrywasz 4 . N zawistował 5-ką. S pobrał asem i odwrócił w 9-kę. N dodał do koloru. Jak powinieneś grać dalej?

 

AW82

AK64

2

KW62

 

6

9752

AK65

D1084

 


 

 

Rozwiązanie:

 

396.Pozornie nawet podział kierów 4-1 nie może nam przeszkodzić w realizacji kontraktu. Sprawdźmy jednak co się stanie, kiedy zagramy dwa razy kiery górą. Nie można teraz grać trefli, bo posiadacz czterech atutów przebije trefla i odciągnie swojego dobrego atuta. Weźmiemy wtedy asa pik, cztery atuty, dwa kara i dwa trefle, co daje razem 9 lew. Na to by wziąć 5 lew atutowych i przy tym sforsować przeciwnika treflami, nie mamy już komunikacji, której lekkomyślnie pozbawiliśmy się zgrywając dwa razy atuty. Należy zatem przemyśleć algorytm zagrań. Po wzięciu lewy treflowej zgrywamy tylko raz atuta, potem gramy asa pik i przebijamy pika. Wracamy figurą kier do ręki i przebijamy kolejnego pika. Nawet jeśli przeciwnik nadbiłby tę lewę, to weźmie jeszcze tylko jednego atuta. Jeśli natomiast utrzymamy się przy lewie, gramy asa i króla karo wyrzucając ostatniego pika i treflami spędzamy atuty przeciwnikowi.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Marek
    10.02.2022 14:53:02

    Jeśli dobrze widzę, to chyba nie.

    Po przebiciu pika trzeba najpierw zagrać AK karo zrzucając pika z ręki, wrócić drugą figurą kier i teraz przebić ostatniego pika ostatnim atutem w stole.

    Jeśli nie wyrzucimy pika na karo, to po nadbiciu czy podbiciu pika (i ściągnięciu atuta ze stołu) przy drugiej przebitce obrońcy zdążą wziąć ostatniego pika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: