399. Nie oddać oddawalnego

Opublikowano 30 stycznia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

399. Nie oddać oddawalnego

 

Rozgrywasz niełatwy kontrakt 6 po wiście K. Jak unikniesz oddania lewy kierowej?

 

AK654

AKD

AK542

 

A6

732

W10642

763

 


 

Rozwiązanie:

399.Wbrew pozorom nie ma tu nic do kombinowania. Posiadacz trzech trefli nie może mieć więcej niż dwa kiery, a najlepiej dokładnie dwa i nie powinien mieć renonsu karo. Pika przebijamy w ręce (as przyda się do innych, bardziej zbożnych celów), odciągamy dwa trefle i dwa kiery, po czym odblokowujemy kara. Jeśli weźmiemy te lewy, wpuszczamy przeciwnika treflem. Jeśli posiadacz trzeciego trefla nie ma kierów musi wpuścić nas do stołu pikiem lub rzadziej karem.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: