403. Zawodzi manewr, szukaj innego

Opublikowano 1 marca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

403. Zawodzi manewr, szukaj innego

Kontrakt 7 , wist waletem karo. Po zagraniu dwukrotnie w kiery (obaj przeciwnicy dodali do koloru) przygotowującym manewr Guillemarda, zagrałeś w trefla. I tu otrzymałeś dwie wiadomości – jedna dobrą, jedną złą – N nie dodał do koloru ale też nie przebił. Cóż Ci pozostało?

 

A

AKW103

83

AD864

 

1073

D97

AK92

K52

 


 

Rozwiązanie:

1. Pozostało Ci zagrać na podwójny przymus – pikowo-karowy przeciwko N i treflowo-karowy przeciwko S. Zgraj asa pik, przebij trefla i doprowadź do końcówki:

 

3

8

9

 

10

K9

 

Teraz zagrywasz kiera i jeśli tylko N trzyma piki, a S trefle (to wiadomo), to wygrałeś.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: