406. Gramy w widne

Opublikowano 1 marca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

406. Gramy w widne

S otworzył licytację odzywką 1 BA (mini 10-12 PC). Z ręki W rozgrywasz kontrakt 6 po wiście w pika. Położyłeś waleta, a S zabił królem i kontynuował piki. Jak sobie z tym poradzisz?

 

 

642

AKDW1075

1083

 

ADW

42

ADW9

AW63

 


 

Rozwiązanie:

 

4. Bez trudu doliczyłeś się zapewne, że S posiada wszystkie brakujące figury. Teraz „widząc” wszystkie karty  pokaż, że wiesz, co to jest przymus atutowy. Doprowadzasz do końcówki:

 

 

nieistotne

 

6

5

1083

 

A

A

AW6

 

Kx

KDx

 

 

Teraz zagrywasz w pika. Jeśli S zrzuci karo odgrywasz asa i przebitką wracasz do dobrych kar (nawet nie musisz zgrywać asa trefl jeśli pamiętałeś, że w stole była 9-ka karo). Jeśli S wyrzuci  trefla grasz asa i blotkę trefl przebijając. Dojście do dobrego waleta trefl zapewnia ci as karo. Wyegzekwowałeś przymus krzyżowy w wariancie atutowym (jedno dojście atutem, drugie figurą w kolorze jednej z gróźb)


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: