407. Ofiara całopalna

Opublikowano 30 marca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

407. Ofiara całopalna

Kontrakt 6 po wiście w pika. S bije asem i odwraca w karo. Jak zabezpieczysz się przed przykrymi niespodziankami?

 

K4

KW

AD107652

K3

 

DW73

A762

K

AD104

 


 

Rozwiązanie:

407. Przykrą niespodzianką może się okazać podział kar 4-1 z czwartym waletem. Jeśli 4 kara ukażą się u N „toś przepod” – jak pouczał młodego juhasa stary baca. Jeśli zaś 4 kara ukażą się pod ręką, to bacz byś nie przegrał  kontraktu w pierwszej lewie. W hołdzie Piatnikowi za hojny przydział złóż w ofierze całopalenia króla. Blotka pikowa będzie dla ciebie dużo bardziej przyjazna. W trzeciej lewie wracasz do ręki królem kier i sprawdzasz rozmiary nieszczęścia. Jeżeli czwarty walet karo usadowił się w ręce S zagrywasz blotkę pik (przydała się zamiast króla) do damy i  przebijasz pika. Potem dokonujesz tego samego z kierami, a następnie wchodzisz do stołu dwukrotnie treflami – raz żeby się jeszcze skrócić do rozmiarów RHO, drugi raz żeby wyparadować mu wrażego waleta. W zamian za złożoną ofiarę Piatnik powinien ci sprzyjać.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: