408. Po kolei, aż do skutku

Opublikowano 30 marca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

408.  Po kolei, aż do skutku

Jak rozegrasz kontrakt 4 po wiście 6-ką pik?

 

KW1093

AK

K64

AKW

 

AD7

9654

73

8732

 


 

Rozwiązanie:

408. Rozgrywka uda ci się jeżeli zastaniesz dobrze położonego: a) asa karo; b) damę trefl; c) atuty. Aby wykorzystać wszystkie te szanse trzeba zagrać dość nietypowo. Utrzymanie się na stole i zagranie karo do króla wykorzysta pierwsze dwie szanse. Jeśli jednak nie udadzą się one to przegraliśmy, bo przeciwnicy wyatutują nam stół mając komunikację karami. Zatem pierwszą lewę bierzemy w ręce i gramy – uwaga – blotkę karo spod króla! Przeciwnicy biorą i łączą nam atuty. Utrzymujemy się w stole i zagrywamy karo do króla. Jeśli asa ma S już wygraliśmy. Jeżeli N, to jest dodatkowa szansa, ze nie posiada on atutów. Jeśli zaś wygrzebie on tą niemiłą dla nas kartę, pozostanie ostania szansa – udany impas na damę trefl.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: