409. Zabezpieczanie krok po kroku

Opublikowano 30 marca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

409.  Zabezpieczanie krok po kroku

Jak rozegrasz kontrakt 4 po wiście 9-ką karo?

 

AK1083

106

AD5

974

 

764

AK83

KW10

A52

 


 

Rozwiązanie:

409. Pierwszą lewę bierzemy asem (na wszelki wypadek ). Gramy asa pik. Jeżeli S nie doda do koloru, to naszą szansą jest układ           5-4-3-1 w ręce N – praktycznie niemożliwy, bo N wyszedłby w singla trefl. Jeżeli renons pik ukaże się u N, to musimy zastać w ręce S przy 5-ciu pikach 3 kara. Komunikacji mamy dość aby wziąć w rozdaniu 4 piki, 2 kiery, 3 kara i trefla. Jeżeli do asa pik wszyscy dodadzą do koloru, przechodzimy do stołu kierem i zagrywamy w pika. Podłożoną 9-kę pokrywamy 10-ką, figurę bijemy i praktycznie już wygraliśmy – dalsze poczynania będą oczywiste. Jeżeli zaś do drugiej lewy pikowej S nie dołoży do koloru, bijemy asem i teraz wygramy tylko w przypadku, kiedy N przy 4-ch pikach posiada 4/5  kierów i ¾ kara. Przebijamy wszystkie kiery i bierzemy 4 lewy pikowe, 2 kierowe, 3 karowe i trefla. 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: