411. Ktorędy pewniej

Opublikowano 26 kwietnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

411. Którędy pewniej?

Jak należy rozegrać szlemika pikowego po ataku królem trefl?

 

ADW642

KD

86

A75

 

75

AW10632

AD106

4

 


 

Rozwiązanie:

 

411. Są dwie koncepcje rozgrywki. Pierwsza to przebić oba trefle komunikując się kierami i po powrocie do ręki zagrać asa i figurę pik. Jeżeli utrzyma się S, to grozi nam promocja atutowa, jeśli N miał trzy atuty i albo dwa kiery albo trzy trefle. Jeśli zaś utrzyma się N to zagra w karo i będziemy uzależnieni od impasu karo, w które N zagra obligatoryjnie. Druga koncepcja to zagranie w drugiej lewie figury pik z ręki. Jeżeli którykolwiek z przeciwników zabije tę lewę, to jeśli tylko atuty dzielą się 3-2, a w pozostałych kolorach nie ma renonsu, już wygraliśmy. Jeśli figura pik się utrzyma przebijamy trefla, wracamy kierem do ręki, odciągamy asa pik i gramy kolejne kiery wyrzucając najpierw trefla z ręki. Już na oko widać że drugi sposób wymaga mniej przychylnych okoliczności niż pierwszy. Podział pików i kierów 3-2  gwarantuje wygranie kontraktu (także 4 kiery przy 3 pikach nie przeszkodzą nam w wygraniu kontraktu). 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: