413. Safety first

Opublikowano 26 kwietnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

413. Safety first…

Kontrakt 6 po wiście damą kier. Jak to rozegrasz,  jeżeli po zagraniu asa karo, u N ukazał się renons karo?

 

K4

AK65

AKD97

D6

 

AD7

104

W832

A954

 


 

Rozwiązanie:

413. Błędem byłoby zagranie drugiej figury kier. Jeśli S nie posiadałby więcej kierów i przebił tą lewę ratować nas będzie tylko singlowy król trefl. Zagranie trzy razy w piki również niesie jakieś – niewielkie wprawdzie – ale jednak niebezpieczeństwo przebicia trzeciej lewy w tym kolorze i dalsze kłopoty z tego wynikające. Podobnie wejście pikiem i zagranie ze stołu kiera (dość logiczne rozwiązanie) również niesie jakieś zagrożenie w dalszej rozgrywce. Najbardziej bezpieczną rozgrywką jest natomiast zagranie w trzeciej lewie w małego kiera. Potem trzecią rundę tego koloru przebijemy waletem karo i wyimpasujemy 10-kę obrońcy S. Przy tym sposobie rozgrywki przegramy tylko wtedy, kiedy jeden z obrońców ma renons w pikach lub treflach, a na to jest mikroskopijna szansa.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: