414. Największa szansa

Opublikowano 26 kwietnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

414. Największa szansa…

Jak rozegrasz szlemika pikowego po wiście 8-ką pik,  skoro obaj przeciwnicy dodali do koloru?

 

AKDW54

AKD

AD73

 

1093

W10965

82

DW9

 


 

Rozwiązanie:

 

414. W  rachubę wchodzą następujące koncepcje rozgrywki:

  1. Utrzymać się w stole pikiem i zagrać na impas karo. Wygramy prawie na pewno, kiedy uda się impas.
  2. Zaatutować dwa razy  i spróbować zagrać trzy razy kiery. Wygramy, kiedy podzielą się piki 2-2, lub – przy ich podziale 3-1 – trzy kiery są przy trzech pikach, a jeżeli to zawiedzie uda się jeszcze impas karo
  3. Po utrzymaniu się pikiem w stole zagrywamy figurę trefl i pozbywamy się z ręki figury kier. Dowolny odwrót bijemy i po zagraniu jeszcze raz pika i dwóch kierów wchodzimy pikiem do stołu do trzech fort kierowych.

 

Który sposób wybrałeś?  Mam nadzieję, że trzeci, który wymaga tylko podziału kierów 3-2, a na to jest 68% szans. Pierwsze dwa sposoby oferują mniejsze szanse.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: