300. Wybierz morderczy atak…

Opublikowano 30 maja 2013 w kategoriach Wist .

300. Wybierz morderczy atak

 

NS po, dealer S, licytacja:

 

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

 

Pas

Pas

1

Pas

2

Pas

3

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

 

W co wistujesz z ręki E:

K53

A2

853

DW864

 


 

Rozwiązanie:

 

Zagranie „leniwe” to wist w karo. Bardziej agresywne jest oczywiście zagranie w trefla damą. Czy jednak te zagrania będą zwycięskie? A co z wistem pikowym? Przeciwnicy mają 8 pików – 5 z prawej i 3, czasami 4, z lewej. Partner ma więc co najwyżej dubletona. Jeśli to jest as lub dama, to w szybki sposób organizujemy przebitkę. Także jak w stole wykryje się dama, a nasz partner będzie miał waleta, też postawimy rozgrywającego przed śmiertelną palcówką. A co jak w stole wykryje się as? Czy wtedy rozgrywający nie pomyśli, że zaatakowaliśmy z singletona i nie wskoczy asem, by nie dać natychmiastowej przebitki. Tak zaatakował Grzegorz Narkiewicz w meczu przeciwko Austrii i rozgrywający nie wytrzymał presji i położył asa, przegrywając kontrakt. Po tym wiście nic nie pomogłoby mu nawet trafne rozegranie kierów polegające na głębokim impasie 9-ką.

Całe rozdanie:

 

 

DW1082

KW93

AW

K3

 

64

D106

D10972

A102

 

K53

A2

853

DW864

 

A97

8754

K64

975

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: