415. Nie grasz na maksy…

Opublikowano 30 maja 2013 w kategoriach Rozgrywka .

415. Nie grasz na maksy…

Kontrakt 3 BA, wist 6-ka, S podkłada damę. Jak wykonasz swoje zadanie?

 

KW3

AD94

DW

ADW6

 

5

1083

A109642

K54

 


 

Rozwiązanie:

 

415. W turnieju na maksy zagrałbyś jak chłop pańszczyźniany na impas karo, bo można wziąć nawet 13 lew. W meczu (a wszystkie problemy prezentowane w tym kąciku dotyczą gry meczowej) jednak nie byłby to najwłaściwszy wybór. Twoim niebezpiecznym przeciwnikiem jest S i nie będzie dobrze jak dojdzie on „do piłki”. Do wygrania kontraktu potrzebne są nam 3 lewy kierowe. Szansa na ich wzięcie wynosi 75%. Wystarczy bowiem by S posiadał choć jedną z brakujących figur kierowych, a rozgrywka przez ten kolor zakończy się naszym sukcesem. Zatem przechodzimy królem trefl do stołu i zagrywamy 8-kę kier (elementary – drogi Watsonie) przepuszczając w ręce. Ewentualne zagranie w karo bijemy asem i grając 10-kę kier wyłapujemy pozostałą figurę kier niezależnie od podziału tego koloru. Wyznawcom wartości oczekiwanej pewnie się taka rozgrywka nie spodoba, ale tym radzę grywać wyłącznie w turniejach na maksy. W meczu bowiem zrolowanie 75% końcówki nie tylko nie spodoba się kolegom z drużyny ale przede wszystkim będzie nokdaunem zadanym sobie własnoręcznie.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: