418. Widelcem go…

Opublikowano 30 maja 2013 w kategoriach Rozgrywka .

418. Widelcem go…

 

Szlemik w trefle po wiście królem pik. N wchodził do licytacji 1 .

 

K5

AKW76

AKW853

 

AW2

DW83

954

D107

 

 


 

Rozwiązanie:

 

418. Czy oprócz impasu karo znalazłeś jeszcze inną i to znacznie większą szansę? Tą szansą jest manewr Mortona Forka. Po wejściu N do licytacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiada on asa kier. Tą wiedzę można wykorzystać stosując jeden z manewrów omijających nazwanych właśnie manewrem Mortona Forka. Króla pik przebijamy w ręce i zagrywamy blotkę kier spod króla. Jeśli N wskoczy asem na dwa kiery i asa pik usuniemy trzy kara z ręki. Jeśli zaś N przepuści kiera na asa pik usuwamy króla kier i możemy sobie pozwolić na oddanie lewy karowej.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: