419. Wiemy co, czy wiemy jak?

Opublikowano 1 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

 

419.Wiemy co, czy wiemy jak?

 

Rozgrywasz 3 BA po wiście waletem kier. Jak należy rozgrywać? 

W9732

AKD

KD2

64

 

D8

76

A105

KD10532

 

 


 

Rozwiązanie:

 

419. Grać należy przez trefle – to oczywiste. Problem jest jak wykorzystać tego longera przy niedostatku dojść do stołu. Zagrywanie dwa razy do mariasza przyniesie nawet nadróbkę, jeśli trefle się dzielą i N posiada drugiego waleta lub asa (drugiego lub trzeciego). W tym ostatnim przypadku musimy jeszcze trafić palcówkę – wszak S może przepuścić z drugim asem trefl pierwszą rundę tego koloru. Można też zagrać od razu na impas waleta trefl – wszak 4 lewy treflowe też wystarczą do wygrania kontraktu. No właśnie! A co będzie jak trzeciego asa z waletem będzie posiadał S i zagra tak jak trzeba – przepuści pierwszego trefla po zagraniu do figury?  Żeby wygrać wystarczy tylko zastać podział trefli 3-2. Nie potrzeba żadnego zgadywania. Trzeba tylko pierwszą lewę zagrać do 10-ki. Drugiego trefla bijemy już figurą i zawsze weźmiemy 4 lewy w tym kolorze, co jest równoznaczne z wygraniem kontraktu.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: