420. Kolejność zagrań

Opublikowano 1 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

419.Kolejność zagrań

 

Jak należy rozegrać kontrakt 4 po wiście 10-ką kier, skoro S nie dodał do koloru?

 

76

AK6432

W42

AW

 

AD

DW85

K95

D842

 


 

Rozwiązanie:

 

420. Pierwszą lewę bierzemy w ręce i gramy asa i waleta trefl rezygnując z impasu. Udany impas bowiem nie rozwiązuje jeszcze wszystkich problemów. Natomiast po oddaniu na króla trefl możliwym jest przeprowadzenie eliminacji i  wygranie prawie ze stuprocentową pewnością. Powiedzmy, że lewę na króla trefl wziął N i podegrał piki. Bijemy asem, przebijamy małego trefla wysoko, impasujemy 9-kę kier, odbieramy ostatnie atu, zgrywamy damę trefl usuwając pika, przebijamy damę pik i wychodząc w karo podkładamy wyższą kartę niż N, co gwarantuje nam lewę w tym kolorze. Lewę dziesiątą.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: